Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muzeum fotografie Šechtl & Voseček

atelier.jpgNa malém prostoru naleznete přibližně 60 fotografií, které dokumentují proměny Tábora či zajímavé osobnosti zachycené objektivy fotografů z rodiny Šechtlových z Tábora.

Rodina Šechtlova fotografuje v Táboře už 140 let. Do dnešní doby bylo zachováno asi 13 tisíc originálních skleněných negativů z let 1860 - 1938, které dokumentují nejen přeměny Tábora a jeho okolí, ale také vyjímečné osobnosti (např. secesního sochaře Františka Bílka, Josefa Holečka, císaře Franze Josefa, Tomáše G. Masaryka, Edvarda Beneše), zajímavé události (např. Krajinská výstava v Táboře v r. 1902, stavba Křižíkovy elektrifikované dráhy r. 1903), díla umělců, život za první světové války, osvobození a návštěvy prezidentů.
V přízemní části výstavy jsou pravidelně obměňovány snímky starého Tábora a ve sklepních prostorách jsou vystavovány fotografie k různým tématům. V dolní části muzea se kromě prohlídky vystavených fotografií můžete posadit také k počítači, kde najdete na stránce http://sechtl-vosecek.ucw.cz v archivu tisíce dalších snímků.

 

Otvírací doba:sechtl-dum.jpg

pondělí až pátek 10–17 hodin.

Vstup: zdarma (vstup do muzea přes cukrárnu).